ازعلل گسترش بیمارهای التهابی و کافی نبودن رشد کودکان مشکل در ساعات خوابه

یه کارشناس طب سنتی گفت: یکی از دلیلای گسترش بیماریای التهابی به وجود اومده به وسیله مشکل در ساعات خواب و دیرخوابیدنه، هم اینکه یکی از عوامل مهم رشد کودکان رعایت ساعت خوابه و به کودکانی که مشکل رشد دارن، اکیداً پیشنهاد می شه ساعت ۹ شب بخوابن.

سید جواد علوی درباره ساعت خواب طبیعی افراد اعلام کرد: خیلی از بزرگان پزشکی ایرونی فکر می کنن اگه افراد میخوان خوابی رو که منتهی به حفظ تندرستی می شه دارا باشن, باید ساعت ۹ شب به تختخواب برن و واسه انجام کارا و فعالیت هاشون قبل از طلوع آفتاب بلند شن.

کمک خواب زودتر از موعد معمولی در شب به رشد کودکان

به گفته علوی ساعت خواب درست اون قدر مهمه که بعضی اطبای طبّ ایرونی یکی از دلیلای گسترش بیماریای التهابی در دنیای امروز رو به وجود اومده به وسیله همین مشکل در ساعات خواب و دیر خوابیدن می دونن، هم اینکه فکر می کنن یکی از عوامل مهم رشد کودکان رعایت ساعت خوابه و به کودکانی که مشکل رشد دارن، اکیداً پیشنهاد می شه ساعت ۹ بخوابن.

احساس مریضی و خستگی به دلیل خواب پس از طلوع آفتاب

این کارشناس طب سنتی گفت: اینم بگیم که هورمون رشد که یکی از مهمترین عوامل در افزایش قد هستش، در زمان خواب عمیق به خصوص در اوایل شب ترشح می شه و هورمون کورتیزول که با روشن شدن هوا در بدن ترشّح می شه تا بدن رو واسه انجام فعالیت آماده کنه علاوه بر اینکه از خواب عمیق مانع می شه، باعث کاهش ترشّح هورمون رشد هم می شه؛ خواب پس از طلوع آفتاب معمولاً خواب عمیق و موثر نبوده و می تونه با شدید شدن احساس مریضی و خستگی همراه باشه.

خواب پس از غذای سنگین موجب رؤیاهای ترسناک و افزایش ترشحات پشت حلق

علوی یادآوری کرد: خواب پس از غذای سنگین، خوابی بد با رؤیاهای تلخ و ترسناک, احساس بختک و خلط ته حلق همراه با احساس خفگی یا چرخیدن مثل این به دست دیگه هستش.

فواید خواب کوتاه بعداز حموم

علوی اعلام کرد: خواب کوتاه بعد از حموم پیشنهاد شده چون باعث کاهش تلاطم به وجود اومده به وسیله حموم می شه؛ بعد از استحمام گرما از درون به سطح و پوست بدن منتقل می شه, خواب باعث می شه تعادل برقرار و این گرما به درون بدن مایل شه.

افراد تا حد امکان از طاقبازخوابیدن بپرهیزند

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: افراد تا حد امکان از طاقباز خوابیدن بپرهیزند چون موجب ایجاد خلط ته حلق می شه و احتمال انسداد، سکته، خواب بد و بختک زیاد می شه.

علوی اعلام کرد: افراد هنگام خواب، چند دقیقه به روی پهلوی راست بخوابن تا مواد غذایی داخل معده به سمت قعر معده جابه جا یا وارد روده ها شه و پس از این چند دقیقه، به پهلوی چپ بگردند و در همون حال به خواب برن.

.

منبع :