یه فوق تخصص ایمونولوژی با بیان اینکه الان ۲۰۰۰ مریض گرفتار به "مشکل سیستم ایمنی" در سطح کشور وجود دارن، تاکید کرد: ازدواجای خویشاوندی مهم ترین عامل افزایش تعداد مبتلایان به مشکل ایمنیه که به دلیل درمانای بسیارگران قیمت، بیماران نیازمند پشتیبانی مددکاران اجتماعی هستن.

سلامتآکا ایران

دکتر اصغر آقامحمدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه مشکل ایمنی مریضی ژنتیکی، دارای سابقه ۶۰ ساله تشخیص و درمانه و به عنوان مریضی جدید درعلم پزشکی هستش، گفت: در این مشکل به دلیل مشکل دستگاه ایمنی، بدن دچار عفونتای پشت سر هم می شه.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: این مریضی اگه در سال اول تولد تشخیص داده نشه، منتهی به بروز مشکلات پایدار ازجمله از کار افتادگی گوارشی یا مرگ می شه، اما اگه مبتلایان به موقع تشخیص و درمان شن، می تونن مانند افراد طبیعی جامعه طول عمر خوب داشته باشن.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تشخیص به هنگام این مریضی به افزایش آگاهی پزشکان و اصلاح سیستم برگشت بستگی داره که اگه در سطح کشور، شبکه تشخیصی – درمانی ایجاد شه و رابطه مناسبی میان مراکز درمانی و مردم ایجاد شه، می تونه در روند پیشگیری از مشکلات پایدار مریضی مشکل ایمنی کمک کننده باشه.

آقامحمدی با اشاره به اینکه هزینه های درمانی بیماران مشکل ایمنی برخلاف وجود بیمه های درمانی، گران قیمته گفت: این بیماران نیازمند کمک مددکاران اجتماعی و خیرین در این مورد هستن.

ایشون در آخر با بیان اینکه الان ۲۰۰۰ مریض گرفتار به مشکل ایمنی در سطح کشور وجود دارن، اعلام کرد: ازدواجای خویشاوندی مهم ترین عامل افزایش بیماران گرفتار به مشکل ایمنیه که درصدد راه اندازی کلینیک تشخیص بیماریای مشکل ایمنی قبل از تولد هستیم.

.

منبع :