: ازدواجایی که به طلاق منجر می شه

انتخاب همسر و ازدواج یکی از مهمترین اقدامای حساس و مهم در زندگی افراده،واسه تشکیل یه ازدواج موفق باخبر شدن از مهارتای رابطه با جنس مخالف و چگونگی برخورد با همسر مهمه.

واسه اینکه مرتکب این اشتباهات نشید، قبل از ازدواج حتماً به انگیزه هاتون خوب فکر کنین. اگه خود رو جزء یکی از دسته زیر می بینین، دوری از ازدواج در این شرایط به نفعتونه. درعوض، به پیشنهادایی که به عنوان جانشین معرفی شدن عمل کنین.
به گزارش خبرگزاری دانا،ازدواج واسه خیلی از ما بخشی عادی از زندگیه. ما بزرگ میشیم، دیپلممان رو می گیریم، یا کار پیدا میکنیم یا وارد دانشگاه میشیم و بعد یه روز اون کسی که می خوایم رو واسه زندگیمون پیدا می کنیم. اما این روزا افراد خیلی دیرتر ازدواج می کنن و قبل ازاینکه “بله” رو سر سفره عقد بگن مکث طولانی تری دارن.

درست همونطور که نشونه هایی واسه آمادگی شما واسه ازدواج هست، نشونه هایی هم هست که میگه آمادگی ازدواج ندارین. تعداد خیلی از افراد هستن که وقتی به عقب و ازدواجشون نگاه می کنن، می فهمن که آماده نبودن اونا واسه ازدواج در اون زمان دلیل طلاق و جدایی شون بوده.

واسه اینکه مرتکب این اشتباهات نشید، قبل از ازدواج حتماً به انگیزه هاتون خوب فکر کنین. اگه خود رو جزء یکی از دسته زیر می بینین، دوری از ازدواج در این شرایط به نفعتونه. درعوض، به پیشنهادایی که به عنوان جانشین معرفی شدن عمل کنین.

اگه واسه دلایل غیرمنطقی زیر ازدواج رو انتخاب می کنین، باید متوجه خطری که می خواین بکنین باشین:

واسه فرار از وضعیت ناراحت کننده خونه :
به جای اون می تونین به دانشگاهی خارج از شهر خود برید. روی این تمرکز کنین که فردی جداگونه و سالم بار بیایید تا بتونین خوشحال و سالم زندگی کنین. هرچقدر محیط خونه تون بدتر باشه، باید بیشتر واسه جلوگیری از اشتباهی که والدینتون کردن تلاش کنین.

وقتی خیلی جوون یا نابالغ هستین :
تلاش کنین از جوونی تون لذت ببرین و ازدواج رو تا زمانیکه به بلوغ فکری کامل رسیدین به تعویق بندازین.

وقتی به اندازه کافی تجربه رابطه با جنس مخالف ندارین :
تلاش کنین با جنس مخالف خود رابطه سالم بگیرین تا تجربه لازم رو به دست بیارین. ببینین از یه رابطه چه می خواین و فرق یه شریک زندگی موافق و هماهنگ با خودتون و افراد ناسالم یا کسائی که سازگاری با شخصیت شما ندارن رو بشناسین.

وقتی تازه فارغ التحصیل شدین و هیچوقت به عنوان یه مجرد زندگی مستقلی رو تجربه نکردین، هیچ کار یا روش امرارمعاشی ندارین، از تنها بودن هول و ترس دارین یا طرفتون قراره یه مدت طولانی شما رو ترک کنه :
درستون رو تموم کنین و تجربه کاری مربوط به رشته تون رو شروع کنین. کاری پیدا کنین که قدرت پشتیبانی از خودتون و خونواده تون رو تامین کنه. زندگی مستقلی رو شروع کنین و تلاش کنین هزینه های مربوط به خودتون رو تقبل کنین، پول پس انداز کنین و جداگونه شید. یاد بگیرین چیجوری تنها زندگی کنین و یه مجرد خوشحال باشین.

واسه برانگیختن حس حسادت فردی دیگه :
واسه اینکه بلوغ احساسی بیشتری پیدا کنین کتابای بیشتری بخونین یا پیش مشاور برید. تا زمانیکه به این بلوغ فکری و احساسی نرسیدین با هیچکی ازدواج نکنین. باید رفتارها و مهارتای سازگاری افراد بزرگسال رو به دست بیارین تا وقتی آسیب دیدید، بتونین به اونا تکیه کنین.

واسه بالا بردن اعتمادبه نفستون :
واسه این منظور بهتره پیش مشاور متخصص برید. اعتمادبه نفس پایینتان رو با افکار مثبت و باارزش جانشین کنین. تازمانیکه اعتمادبه نفس لازم رو پیدا نکردید و با خودتون راحت نبودین، ازدواج نکنین. دقت کنین که کسی رو انتخاب کنین که با شما سازگاری شخصیتی داشته باشه.

چون بقیه ازدواج می کنن :
واسه اینکه بلوغ احساسی بیشتری پیدا کنین، پیش روانشناس برید و بخونین. هر چند وقت یه بار با افراد مختلفی ایجاد رابطه کنین اما تازمانیکه بلوغ کافی پیدا نکردین با کسی ازدواج نکنین.

وقتی رابطه تون چیزی که می خواین نیس یا فقط تفریحیه اما سنتون روزبه روز بالاتر میره و هول و ترس دارین کس دیگه ای رو پیدا نکنین :
درمورد سابقه رابطه تون با یه روانشناس صحبت کنین و ببینین سازگاری شخصیتی شما و طرفتون در چه حدیه. تازمانیکه مطمئن نشدین که با هم سازگاری دارین و می تونین زندگی شادی کنار هم داشته باشین، دست به ازدواج نزنین. اگه کسی که الان در زندگیتانه یکی بودن چندانی با شما نداره، تلاش کنین با افراد دیگری آشنا شید که با شما سازگارتر هستن.

وقتی به اندازه کافی با هم وقت نگذرانده اید تا بفهمین سازگاری دارین یا خیر :
اگه طرفتون اونقدر مشغله داره که نمی تونه شما رو به اولویت زندگی خود تبدیل کنه، درمورد فکرتون با اون صحبت کنین ببینین می تونین با هم به نتیجه ای برسین که واسه هر دو شما خوب باشه یا خیر.

اگه تازگیاً با فردی آشنا شدین، آروم باشین و واسه شناخت همدیگه وقت بذارین :
اگه طرفتون از شما دوره و بیشتر رابطه شما از راه دنیای مجازی و دیدارهای گاه گاه بوده، تازمانیکه از نزدیک با هم بیشتر وقت نگذرانده اید و همدیگه رو نشناخته اید تصمیم به ازدواج نگیرید.

اگه از پایان پیدا کردن رابطه قبلی یکی از شما مدت کوتاهی گذشته س :
تلاش کنین از شروع این رابطه نوین لذت ببرین اما درک کنین که ممکنه روزی این رابطه تموم شه. ممکنه طرفتون با فرد قبلی که در زندگی اش بوده آشتی کنه یا فهمیده باشین با هم سازگاری ندارین، پس عجله نکنین.

وقتی یکی از شما مدیریت ارتباطی نمی دونه :
آدمایی که خونواده آزار دهنده دارن و نمی تونن در مقابل آزار اونا از همسرشون پشتیبانی کنن، باید تا اصلاح این رفتار خود از ازدواج دوری کنن.کسائی که رفتار آزار دهنده خونواده خود رو نسبت به همسرشون تحمل می کنن، کودکانی هستن که هنوز بالغ نشده ان و به دلیل وابستگی زیاد به خونواده شون واسه ازدواج مناسب نیستن.

وقتی یکی از شما کنترل کننده س :
این افراد دوست دارن همه چیز در اختیار اونا باشه و همه تصمیما رو خودشون بگیرن. همیشه واسه بقیه تعیین تکلیف می کنن. اونا حسودند و اگه چیزی برابر میلشون نباشه یا تحتِ کنترل اونا قرار نگیره عصبانی می شن. اصلا خوش ندارن کسی به اونا بگه که چه بکنن. سلطه جو و انتقادگر هستن چون که نمی تونن کنترل لازم رو بر بقیه اعمال کنن. این افراد معمولا بر همسر و فرزندان بیشترین کنترل رو اعمال می کنن و خشم زیاد و جبهه گیری زیادی ایجاد می کنن.

وقتی یکی از شما شدیدا خشمگینه :
اگه با کوچیکترین چیزی که برابر میلتون نباشه از کوره در می رید و خشم خود رو روی دور و بریا شون خالی می کنین، اگه جواب آدمایی رو که با نظر شما موافق نیستن با فریاد و بددهنی یا تهدید می دید، اگه خشمتون رو با کوبیدن در، قطع تلفن، پرتاب کردن اشیا، هل دادن، زدن، ترک اتاق و … بروز می دید، خلاصه اینکه اگه یهویی و با شدت زیاد، نامتناسب و غیر معمولی عصبانی میشین، تا درمان این حالت خود واسه ازدواج اقدامی نکنین. ازدواج کردن شما ارمغانی جز ترس و اضطراب و محدودیت واسه دیگری نداره.

وقتی یکی از شما دارای مشکلات جنسی است :
مشکل جنسی شکلای جور واجور مختلفی داره.
_ اعتیاد جنسی و از دست دادن عزت نفس جنسی
_ مشکلات کنشی جنسی:
این مشکل فعالیت جنسی رو با مشکل مواجه می کنه. مانند :
آدمایی که میل به فعالیت جنسی ندارن و یا نفرت دارن، آدمایی که تحریک و ارضا نمی شن، آدمایی که خیلی زود ارضا می شن و انحرافات جنسی.

اگه یکی از شما معتاد به مواد و الکله :
هیچوقت به امیدهای واهی خطر ازدواج رو قبول نکنین! افراد زیادی بودن که دونسته یا ندونسته با فردی معتاد ازدواج کردن به این امید که ترک می کنه و بعد با بحران مواجه شدن. یه فرد معتاد لازمه تا به خودش بپردازه و در اول مریضی خود رو درمان کنه. هیچکی با ازدواج نمی تونه اعتیاد خود و یا دیگری رو درمان کنه.

وقتی یکی از شما یا هر دوتان مرتکب آزار جسمی، جنسی یا کودک آزاری شده :
این رابطه قدرت بسیار کمی داره. اگه فرد آزاررسان خودتون بودین، نیاز به درمان فوری به وسیله متخصص دارین. فوراً دست به کار شین و اجازه بدین که مشاور متخصص با شما صحبت کنه. اگه فرد آزاردیده شما بودین، شمام نیاز دارین که پیش روانشناس برید. تازمانیکه بتونین از رابطه آزاردهنده خود به طور کامل بیرون بیایید و اونو از یاد ببرین، درمان هاتون رو ادامه بدین.

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir