:  

ازدواج با مرد جا افتاده یا جوون ، کدوم بهتره ؟

شما به عنوان یه خانوم فکر می کنین ازدواج و زندگی با یه مرد جوون تر بهتره یا مردی جاافتاده و با تجربه. اصلا به نظر شما چه اختلاف سنی میان زن و شوهر مناسبه؟ بعضیا فکر می کنن که شوهر حتما باید از زنش سن بالا تر باشه، اما بعضیا نظر عکس دارن و بعضی هم ممکنه همسر همسن و سال خود رو ترجیح بدن. اما واقعا اختلاف سنی در زندگی مشترک مهمه؟باید بگیم بله، اختلاف سنی در زندگی عامل بسیار تاثیرگذاریه اما تعیین کننده خوشبختی نیس؛ اما دونستن این اثرات می تونه به اراده کردن کمک کنه.

زندگی با شوهر جوون چیجوریه؟

نکات مثبت

آماده زندگی پر هیجان باشین

    هرچقدر فاصله و اختلاف سنی بین زن و مرد کمتر باشه جنس نگرانی هاشون به هم نزدیک تره و اونا به درک بهتری از همدیگه می رسن و در نتیجه احتمال تفاهم بیشتره.
    آدمایی که در محدوده سنی نزدیک هم باشن، تجربه ها و خاطرهای برابر و پیش زمینه فرهنگی مشابهی واسه صحبت و وقت گذرانی با هم دارن.
    وقتی که ۲ جوون با همدیگه زندگی می کنن، به دلیل جوونی، توانایی انعطاف بیشتری دارن و در نتیجه راحت تر خود رو با عادتای همدیگه وفق میدن، حال اینکه با افزایش سن، انعطاف آدمی کم میشه.
    زن و شوهر جوون با هم رشد می کنن و می تونن همراه هم تازگیا و زیباییای دنیا رو کشف کنن و از اینکه در این روند کنار هم هستن حال می کنن.
    تواناییای بدنی ۲ نفر شباهت زیادی به هم داره؛ می تونن در روزای جوونی هیجان رو تجربه کنن و در روزگار پیری همراه هم استراحت کنن.
    با هم رفتن به دنبال فعالیتای هیجان انگیز می تونه سرزندگی و نشاط بی حدی به زندگی تزریق کنه.

نکات منفی

بی تجربگی هاش باعث دردسره

    گاهــی تحمل خامی و بی تجربگی اش رو نداشته باشین و از اینکه در مورد بعضی از مسائل زندگی به اندازه شما نمی دونه و به سرعت شما بعضی چیزها رو یاد نمی گیره، آزرده شید.
    زن دوست داره با مردی زندگی کنه که واسه اون تکیه گاه باشه و بتونه از اون پشتیبانی کنه. به مرد جوون تر کمتر از جا افتاده میشه تکیه کرد.
    همـــان قـــدر کــــه خوشگذرانیای زیادی در این زندگی هست ممکنه مشکلات و ناخوشیای شدیدی هم به وجود بیاد.
    مرد بعضی وقتا اون طور که زن توقع داره منطقی فکر نمی کنه و حتی ممکنه زن احساس کنه مرد زندگی رو کمتر جدی می گیرد.
    از نظر مالی و اقتصادی تقریبا اول راه س و خیلی نمیشه به تجارب اون اطمینان کرد.
    هر دو به دلیل کم تجربگی سر همه چیز لج می کنن و همین می تونه اختلافاتی رو به وجود آورد.
    زن همیشه نگرانه نکنه بعد از چندین سال زندگی ظاهرش پیر شه و مرد که حالا جاافتاده شده سراغ فردی دیگه بره.

زندگی با شوهر جا افتاده چیجوریه؟

نکات مثبت

نگران مسائل مالی نیستین

    میشه با کمک مرد از دیدگاهی متفاوت به دنیا نظر کرد و مسائل و مشکلات رو با نگاهی عمیق تر حل کرد.
    روبه رو شدن با مردی که از نظر مالی به موفقیت و ثبات رسیده، واسه بیشتر زنا خوشاینده چراکه مردی که پا به میانسالی گذاشته، شاید شرایط مالی بهتری داره.
    دخترائی که رابطه عاطفی محکمی با پدرشون نداشتن واسه شون ازدواج با مردی سن بالا تر  جذابه چراکه به دنبال مردی هستن که اونا رو زیر پر و بال خود بگیره و ترساشون رو دور کنه.
    مردهایی که اختلاف سنی زیادی با همسرشون دارن، دوست دارن به هر طریقی شریک زندگی شون رو از خود راضی نگه دارن تا نکنه همسرشون به دلیل اختلاف سنی دچار مشکل شه.
    مردانی که همسران کم سن دارن، نگران از دست دادن اونا هستن. مثلاً نگران اون هستن که نکنه همسرشون روزی از اونا طلاق بگیره و زندگی اونا رو متلاشی کنه و در نتیجه محبت بیشتری به همسرشون می کنن.
    مرد با تجربه خیلی از مشکلات رو مدیریت می کنه و نمی ذاره به این راحتیا بحرانی در زندگی ایجاد شه و در نتیجه زندگی حالت یکنواخت تری داره.
    مرد با بیشتر چشیدن خوب و بدیای دنیا قدر زن و زندگی اش رو بیشتر می دونه.

نکات منفی

کمتر عمر می کنین

    وجود فاصله سنی زیاد باعث می شه که زن و شوهر نتونن خوب همدیگه رو بفهمن و دنیای شون فاصله زیادی با هم داره.
    وقتی که فاصله سنی بین زن و شوهر زیاد باشه، هر کدوم در دوره ای از زندگانی هستن که از نظر قوت و توان  بدنی متفاوت با بقیه ایه مثلاً زنی که ۳۵ سال داره، در دوران جوونی و سرزندگی هست و همسر اون که در ۶۰ سالگیه به مرز پیری رسیده است.
    اگه زن بخواد بعضی وقتا جوونی کنه یا کمی سراغ تفریحات خوشحال و پرهیجان  بره ممکنه همسرش خیلی همراه نباشه و ترجیح بده در خونه بمونه.
    ممکنه بعداز یه مدت حوصله نداشته باشه تماشاگر بزرگ شدن زن باشه یا آزمون و خطاهای زن  واسه به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش رو نتونه تحمل کنه.
    گاه وجود فاصله های سنی زیاد باعث می شه که بعضی از مردان، سوءظنایی نسبت به همسر خود پیدا کنن و ممکنه حتی نتونن دلایلی هم واسه این جوری افکار خود بیارن.
    فرد کوچیک تر دچار یه جور رودربایستی رنج آوره و نمی تونه خیلی راحت مشکلات کوچیک و گاه بچگانه اش  رو با همسر خود در میان بزاره، پس حرفای نگفته بسیاری داره.
    جاافتاده بودن سن مرد می تونه اونو به همسری کنترلگر تبدیل کنه که همیشه واسه همسرش تعیین تکلیف می کنه.
    گروهی از کارشناسان موسســـه تحقیقــات جمعیت شناسی ماکس پلانک طی بررسیای خود فهمیدن وجود اختلاف سن بین زنان و شوهران تاثیر منفی بر عمر زنان داره.
    ممکنه بعضی وقتا به دلیل اختلاف سنی زیاد زن حجالت بکشه شوهرش رو در جمع جوانان ببره یا به دوستان و اقوام جوانش معرفی کنه.

بالطبع ازدواج در سن طبیعی بهتره. پسران جوون در سن ۲۱ تا ۲۶ سالگی و دختران از سن ۱۸ تا ۲۴ سالگی محدوده سنی ایده آله. ازدواج در جوونی و با مرد جوون از همه نظر بهتره.

نظر خوانندگان

به چند خواننده زنگ زدیم و نظرشون رو در این مورد پرسیدیم.

سارا ابطحی

نمی دونم کدوم یکی درست هست ولی چیزایی که من مشاهده کردم و احساس کردم اینه که دختران و پسران تا وقتی جوون هستن هردو بیشتر تمایل و گرایش به بزرگ تر از خودشون نشون میدن اما وقتی به ۴۰ سالگی می رسن گرایش شون برعکس می شه.

فرامرز قاسمی

اختلاف سنی مشخصی به نظر من وجود نداره. بستگی به این داره که در چه سنی باشیم. معمولا اگه در سن زیر ۳۰ تصمیم به ازدواج گرفته شه همسر هم باید در همون محدوده سنی باشه. یعنی ۸-۷ سال ولی وقتی به سن ۴۰ برسیم دیگه انتخاب مشکل می شه. اینجا میشه از فرمول سن مرد تقسیم بر ۲ هم اینکه ۷ استفاده کرد. واسه مرد ۴۰ ساله با این فرمول زن ۲۷ ساله به بالا مناسبه.

مینا- ف

شوهرم ۱۵ سال ازم بزرگ تره ولی بدون مشورت با من کاری نمی کنه البته ناخواسته من تصمیم گیر اصلی شده ام که نمی خوام اینطور باشه. هدف اصلی من از این انتخاب این بود که فکر می کردم سن بالاتر یعنی پختگی بیشتر اما نتیجه صد درصد متفاوت بود. البته مشکلی نداریم ولی الان عقیده دارم پختگی به سن نیس به خصوصیات شخصی بستگی داره.

مجله زندگی ایده آل – برترینها

منبع :