یکی از بحثای بسیار مهم و اساسی در کار ازدواج شناخت دو طرف نسبت به هم دیگه س؛ چون اگه دو نفر نسبت به هم شناختی نداشته باشن، ازدواج اونا با جهل و نادانی انجام شده و عاقبتای منفی رو به دنبال داره و منتهی به طلاق و جدایی می شه.

این در حالی که س که ازدواج فامیلی در میان بعضی از خونواده ها بدون هیچ شناختی در مورد ازدواج بشدت طرفدار داره و اما یه سریای دیگه خونواده ها فرزندان خود رو از این نوع ازدواج منع می کنن.

در گذشته به دلیل اینکه ارتباطات بین قبیله، قوم و خود محدود بود و افراد با خونواده و فامیل رابطه بیشتری داشتن و معمولا همه جزئیات و کلیات رفتار دختر رو مورد نظر رو سبک و سنگین می کردن و اونو به عنوان همسر مناسب واسه بچه خود انتخاب می کردن در حالی که این ازدواجا معمولا تحمیلی بود و براساس شناخت پدر و یا مادر انجام می شد.

این در حالیه که درمورد انتخاب همسر باید به صورت یه سری از ملاکا ، ملاک و پارامترها توجه کرد و هر فردی با در نظر گرفتن روحیات خود همسر خود رو با در نظر گرفتن شناخت از اون انتخاب کنه.

تجربه ها نشون داده بعضی مواقع وقتی که ازدواج فامیلی صورت میگیره زن و شوهر زندگی خوب و خوشی ندارن چون شناختی از قبل از هم نداشته و براساس فامیل بودن با هم ازدواج کردن و در این موارد اقدام بسیار جاهلانه و اشتباهی انجام دادن.

اما در بعضی وقتا ازدواج فامیلی صورت نمی گیره و دو نفر هیچ نسبت فامیلی با هم ندارن ولی چون قبل از ازدواج همدیگه رو شناخته ان ، زندگی موفقی دارن.

به خاطر همین ازدواجای فامیلی و یا غیر فامیلی باید همه بر مبنای شناخت صورت بگیره.

یکی از آفت و آسیبای ازدواج فامیلی دخالت خونواده و فامیلا هستش چون بستگان و فامیلا به خودشون این حق رو میدن که در زندگی زن و شوهر دخالت و مالکیت کنن و بستگان دو طرف حق انتخاب و اختیار رو از زن و مرد گرفته و اجازه زندگی جداگونه و پایدار رو به اونا نمی دن و اونا دچار سرگردانی می شن.

موارد زیادی دیده شده که زن و شوهری که ازدواج فامیلی داشتن و دردادگاها خواهان طلاق هستن، عامل اصلی طلاقشان دخالت خونواده ها و یا بستگانه.

سایت زیرمیزی دات کام : هرچه نسبت فامیلی نزدیکتر باشه، دو طرف و خونواده ها به خودشون بیشتر اجازه و حق دخالت رو میدن و کم کم زندگی اونا دچار سرگردانی شده و از هم پاشیده می شه؛ چون خود زن و شوهر هم نمی تونن تشخیص بدن که خونواده کدوم طرف دلسوز اونا بوده وتصمیم درست رو میگیره.

شناخت عمیق در زندگی زن وشوهر بسیار مهم و این شناخت رو در فامیل نمیشه پیدا کرد. بارها اتفاق افتاده زن و شوهری که هیچ نسبت فامیلی نداشته، سالیان سال در کمال آرامش باهم زندگی می کنن، چون همه زوایای همدیگه رو می دونن وبا صداقت و ملاک همسر آینده شون رو انتخاب کردن و براساس احساس تصمیم نگرفته ان.

در قرآن، آیات و روایت بیشتر بر دلیل شناخت تاکید شده. وقتی که در قرآن اومده که ما شما رو در کنار همدیگه آفریدیم تا جفت و عشق خود رو پیدا کنین و در کنار هم به آرامش برسین نتیجه می گیریم که عشق عمیق و شناخت بعد از ازدواج مهمه نه قبل از ازدواج. در نتیجه فامیل بودن به معنی شناخت نیس و تموم نداره.

ازدواج با فامیل یا ناشناس ؟ – ازدواج فامیلی

روابط موفق – روانشناسی,زیرمیزی و زندگس زناشویی,زندگی زناشویی,هدف زندگی,زیرمیزی دات کام

.

منبع :