محققان آلمانی می گن ازدواج می تونه اضافه وزن ۲ کیلویی به همراه داشته باشه.

ازدواج

براساس تحقیقی که روی ۱۰۲۲۶ فرد در ۹ کشور اروپایی انجام شده، ازدواج کردن دلیل افزایش اندازه دور کمر شده و دست کم ۲ کیلو به وزن افراد اضافه می کنه.

براساس آمار به طور نسبی اندیس توده بدنی مردان مجرد ۲۵.۷ه که بعد از ازدواج به ۲۶.۳ می رسه. این عدد در خانمای مجرد ۲۵.۱ه که به ۲۵.۶ بعد از ازدواج تغییر می کنه. قبل از این در سال ۲۰۱۴ هم تحقیقی انگلیسی همین موضوع رو به اثبات رسونده بود.

در این تحقیق که روی هزار نفر انجام شد به اثبات رسید، افراد در سال اول بعد از زندگی مشترک ۲ کیلو و در ۴ سال اول ۶ کیلو به وزنشون اضافه می شه. در حالی که ۵۴ درصد زوجها با هم چاق می شن تنها ۱۸ درصد می گن که به وزنشون اضافه نشده.

فرای این مسئله کارشناسان می گن ازدواج کردن در کل واسه سلامت خوبه چون افراد متاهل رفتارای جنسی سالم تری دارن، به تغذیه خود اهمیت میدن و واسه مشکلاتشون بیشتر به دکتر مراجعه دارن. براساس تحقیقی که در مجله پزشکی Alcoholism: Clinical and Experimental Research منتشر شده افراد متاهل در مصرف الکل زیاده روی نمی کنن و اکثرا به الکل آب اضافه می کنن. بررسی محققان دانشگاه Harvard Medical school روی ۴۵ هزار نفر به مدت ۴ سال نشون داد افراد مجرد بیشتر از افراد متاهل دچار سکته های مغزی و قلبی می شن.

جمع آوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org